SUSE Linux Enterprise Server dla aplikacji SAP w chmurze IBM...

SUSE Linux Enterprise Server dla aplikacji SAP w chmurze IBM

Firma SUSE ogłosiła, że SUSE Linux Enterprise Server dla aplikacji SAP będzie dostępny w chmurze IBM. Ponadto IBM Cloud jest teraz dostawcą usług SUSE Cloud Service, dającym klientom wspieraną platformę open source’ową, która redukuje koszty operacyjne, ponieważ klienci płacą tylko za to, czego używają.

SUSE Linux Enterprise Server dla aplikacji SAP w chmurze IBM umożliwi klientom szybsze budowanie, dostarczanie i wdrażanie obciążeń w SAP NetWeaver i SAP HANA w chmurze. Ponadto klienci mogą integrować swoje aplikacje SAP działające na SUSE Linux Enterprise Server na różnych platformach sprzętowych, w tym IBM Power. Będą mogli także korzystać z globalnej sieci IBM obejmującej blisko 60 chmurowych centrów danych w sześciu kontenerach. Dodatkowo zyskają dostęp do bogatych katalogów usług IBM Cloud, w tym AI, danych i analiz, IoT, serverless i wieje więcej.

„Klienci potrzebują dostępu do bezpiecznej i skalowalnej platformy chmurowej, aby móc uruchamiać krytyczne obciążenia z szybkością i zwinnością IBM Cloud, jednej z największych otwartych, publicznych chmur na świecie” – powiedział Phillip Cockrell, wiceprezes SUSE ds. Worldwide Alliance Sales. „Ponieważ chmura publiczna staje się coraz bardziej popularna w przypadku obciążeń produkcyjnych, SUSE i IBM oferują open source’owe oprogramowanie klasy enterprise w pełni wspierane przez IBM Cloud. Niezależnie czy chodzi o „big iron” czy chmury publiczne, SUSE zobowiązało się dać klientom takie środowisko, jakiego potrzebują, by osiągnąć sukces”.

Jay Jurban, dyrektor ds. zarządzania ofertą IBM Cloud powiedział: „IBM Cloud został zaprojektowany ta, by dać przedsiębiorstwom moc i wydajność, której potrzebują do zarządzania aplikacjami krytycznymi. IBM dostarcza szerokie spektrum w pełni zarządzanych i dostępnych w modelu Infrastructure as a Service rozwiązań wspomagających oprogramowanie SAP HANA, włączając w to SUSE Linux Enterprise Server oraz nowe serwery fizyczne o maksymalnej pojemności 8TB”.

SUSE Linux Enterprise Server dla aplikacji SAP dostępny będzie w chmurze IBM w czwartym kwartale 2017 roku. Więcej informacji o SAP HANA, IBM Cloud i SUSE można znaleźć na stronach:
https://www.ibm.com/cloud-computing/bluemix/sap-bare-metal-servers
https://www.suse.com/partners/alliance/ibm/