Relacja z konferencji Open Source Day 2016...

Relacja z konferencji Open Source Day 2016

Za nami dziewiąta już edycja Open Source Day. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zarówno tym, którzy towarzyszyli nam w centrum konferencyjnym, jak i tym którzy śledzili relację na żywo w Internecie.

Po raz kolejny przekonaliśmy się jak wielką siłą jest społeczność Open Source. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – w spotkaniu wzięło udział ponad 800 uczestników i niemal 3000 widzów on-line. Daje nam to miano największej europejskiej konferencji na temat otwartych technologii.

Podczas wydarzenia nasi goście mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wystąpień. Eksperci z czołówki firm IT opowiadali o wizji przyszłości i możliwościach jakie niesie ze sobą otwarta technologia oraz o projektach i szansach dla biznesu. Open Source Day 2016 wspierały firmy: IBM, który już drugi rok z rzędu był Głównym Partnerem konferencji oraz Red Hat, SUSE, EnterpriseDB, Docker, Microsoft, Puppet, Zabbix. Comp, Intalio, Fujitsu, Zextras, IT EMCa.

Podczas wykładu inauguracyjnego, nasz gość honorowy, Pan Piotr Woźny – Wiceminister Cyfryzacji – poruszył temat strategicznych działań ministerstwa. Równie ciekawe wystąpienie miał Główny Partner konferencji – firma IBM – podczas którego Pan Maciej Gruczyński przedstawił wizję synergii świata Open Source i korporacji.

Naszymi gośćmi specjalnymi byli również reprezentanci świata biznesu. Pan Tomasz Fryc z Alior Banku przedstawił studium przypadku i opowiedział o własnych doświadczeniach w wykorzystaniu otwartych rozwiązań w tworzeniu nowoczesnej platformy bankowej. Bardzo ciekawy wykład zaprezentował także Pan Tomasz Matuła z firmy Orange Polska, który z kolei opowiedział o tym jak wygląda masowe zastosowanie rozwiązań Open Source w firmie telekomunikacyjnej.

Call for Papers

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wykłady wyłonione w drodze Call for Papers. Podczas nich nasi uczestnicy dowiedzieli się, jak wyglądała migracja na otwarte rozwiązania we Włoskim Ministerstwie Obrony oraz dlaczego oprogramowanie Open Source jest lawiną, której nie da się zatrzymać i co to ma wspólnego z projektem pl..ID..

Oprócz wykładów, podczas konferencji odbywały się także warsztaty techniczne prowadzone przez firmę Linux Polska oraz Microsoft. Uczestnicy mieli również okazję wymienić się doświadczeniem i wiedzą. Nawiązać nowe relacje biznesowe oraz odbyć niezliczone ilości rozmów i dyskusji. Zarówno podczas samej konferencji, jak i w trochę mniej oficjalnej atmosferze, podczas imprezy wieczornej.

Mamy nadzieję, że wszystkim partnerom, klientom, gościom i entuzjastom otwartego oprogramowania kolejna edycja przyniesie wiele korzyści, które zaprocentują zarówno wiedzą, inspiracją jak i projektami.

Serdecznie dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję Open Source Day 2017!