Platforma SUSE CaaS już na rynku...

Platforma SUSE CaaS już na rynku

20 czerwca firma SUSE wprowadziła na rynek nowy produkt, o którym pisałem na początku miesiąca – Platformę SUSE CaaS (Container as a Service). Jest to platforma programistyczno-hostingowa dla aplikacji i usług opartych na kontenerach.

Platforma SUSE CaaS jest cennym elementem w rozwijanej ciągle ofercie rozwiązań służących do budowania Infrastruktury Zdefiniowanej Programowo (SDI – Software-Defined Infrastructure). Integruje ona Open Source’owe technologie, by stymulować tworzenie innowacyjnych rozwiązań nowej generacji, które są niezwykle istotne dla Klientów. Platforma umożliwia deweloperom udostępniania, zarządzanie i skalowanie aplikacji i usług opartych na kontenerach.

SUSE_CaaS_Platform

Wszyscy, którzy mieli możliwość wzięcia udziału w konferencji „LinuxCon ContainerCon CloudOpen” w Pekinie, usłyszeli o historii produktu podczas wystąpienia Thomasa Di Giacomo, dyrektora ds. technologii w SUSE, zatytułowanego: „Po 25 latach, gdzie jesteśmy?”.

Infrastruktura Definiowana Programowo, która wspiera konteneryzację aplikacji, jest wdrażana przez przedsiębiorstwa, którym zależy na zwiększeniu elastyczności biznesowej. Większość z tych firm konteneryzuje aplikacje, których już używa – bezpośrednio lub wspomagając się nowoczesną architekturą mikrousług. Obie możliwości wspieraną są przez Platformę SUSE CaaS.

Kontenery usprawniają opracowywanie i uruchamianie aplikacji, ale firmy nie chcą samodzielnie tworzyć i utrzymywać złożonej i odpowiednio zabezpieczonej infrastruktury potrzebnej do tego celu – twierdzi Thomas Di Giacomo, dyrektor ds. technologi w SUSE. Chcą się skupić na tworzeniu aplikacji, które przynoszą im korzyści. Dlatego też firma SUSE udostępniła łatwe w obsłudze rozwiązanie w zakresie infrastruktury kontenerowej, które pomaga im wdrażać nowe aplikacje kontenerowe w sposób naturalny przygotowane do działania w chmurze oraz dokonać stopniowej migracji posiadanych już, tradycyjnych aplikacji.

Platforma SUSE CaaS składa się z następujących elementów:

  1. Moduł koordynacji oparty na rozwiązaniu Kubernetes.
  2. System operacyjny (SUSE MicroOS) stworzony specjalnie pod platformę.
  3. Moduł do obsługi konfiguracji.

Zaimplementowanie gotowych do użycia funkcji służących do orkiestracji pozwoli na szybsze wprowadzanie produktów na rynek. Z kolei automatyzacja wszystkich zadań, które są związane z wdrożeniem i obsługą kontenerów, zwiększa efektywność operacyjną. Rozwiązanie jest pomostem dla działów, które tworzą oprogramowanie. Mogą bowiem korzystać z ujednoliconej platformy do obsługi kontenerów wspierającej procesy DevOps i zapewniającej sprawne zarządzanie cyklem życia aplikacji.

Jak powiedział Jay Lyman, analityk w firmie 451 Research: SUSE przewiduje kilka kluczowych zastosowań dla swojej platformy CaaS. Między innymi umożliwi ona wdrażanie środowisk programistycznych i mikrousługowych, które pozwolą na szybsze i bardziej zautomatyzowane wprowadzanie aplikacji w różnych infrastrukturach.

Więcej informacji na stronie https://www.suse.com/products/caas-platform./

CaaS_baner